Mléčné krmné směsi

Výroba mléčných krmných směsí probíhá na moderní lince s vysokým podílem automatizace. K výrobě jsou používány tradiční suroviny, jejichž základem jsou tuzemské mléčné suroviny - sušená sladká syrovátka, sušené podmáslí, sušené odtučněné a plnotučné mléko. Díky použití plnotučného mléka je část tuku v MKS mléčného původu. Dále jsou používány směsi rostlinných tuků s emulgátory, vysoce kvalitní sojové proteinové koncentráty a syntetické aminokyseliny. Vysoká hladina vitaminů, železa a probiotik přispívá k udržení dobrého zdraví. Technologické vlastnosti mléčných směsí plně vyhovují všem používaným technologiím v odchovu telat a u okyselených směsí byla posílena jejich baktericidní účinnost.

Všechny směsi jsou vyráběny v klasické sladké variantě i okyselené variantě pod názvem ACID. 

Telfid® 100

Mléčná krmná směs, která obsahuje 100 % mléčných bílkovin. Je složena převážně ze směsi sušeného odstředěného a plnotučného mléka, takže část tuku ve směsi je mléčného původu. Směs dále obsahuje sladkou syrovátku a tukovanou syrovátku a je doplněna premixem biologicky aktivních látek s vysokou hladinou vitaminu E, organického Fe a probiotik. 

Telfid® SOL

Mléčná krmná směs s nejvyšším podílem sušeného odtučněného a plnotučného mléka a esenciálních aminokyselin doplněná trojnásobným množstvím vitamínu E. Extrémě nízký obsah popela a vysoký obsah laktózy jsou jasným důkazem použití vysoce využitelných mléčných surovin. Předností Telfidu SOL je vynikající rozpustnost nutná pro použití v krmných automatech.

Telfid® Extra

Mléčná krmná směs s vysokým podílem mléčných surovin a esenciálních aminokyselin, vhodná pro mladá, intenzivně rostoucí telata a telata vystavená zátěži (chlad, zimní období). Vysoká stravitelnost použitých zdrojů bílkovin umožňuje intenzivní růst kostí a svalové hmoty telete bez extrémního navyšování obsahu dusíkatých látek, které vede k nežádoucím průjmům.

Telfid® Grand

Klasická bílá mléčná směs je kombinací sladké syrovátky, sušeného odtučněného a plnotučného mléka, vhodná pro kvalitní odchov telat od startu po odstav. Její kvalita je ověřena chovateli v celé ČR, je to nejvíce používaná směs z našeho sortimentu.

Telfid® INSTA Grand

Mléčná směs je kombinací sladké syrovátky, sušeného odtučněného a plnotučného mléka, se zvýšeným protiprůjmovým efektem. Je zde použit komplex pektinů a organických kyselin, který společně s probiotiky a protilátkami proti původcům infekčních chorob, působí nejen ve slezu, ale i přední části tenkého střeva.

Telfid® Uni

Mléčná krmná směs založená na syrovátkových proteinech a sušeném mléku tak, aby bylo vyváženo její použití po celou dobu odchovu telat s použitím v chovech s vyšším infekčním tlakem v přijatelných finančních nákladech.

Vitular® Acid

Mléčná krmná směs úspěšně používaná pro prevenci průjmových onemocnění. Svým složením a živinami plně odpovídá mnohem dražším dováženým mléčným náhražkám.

 

Bližší informace k jednotlivým výrobkům najdete v následujících dokumentech