STARFID, STARFID CCC, STARFID CCC MÜSLI

Cíle startérového odchovu:Starfid musli

  1. Rychlý rozvoj předžaludků.
  2. Zkrácení období mléčné výživy.
  3. Maximální využití růstového potenciálu telete.
  4. Rovnoměrný vývoj svaloviny a kostí.
  5. Rozvoj krvetvorby a imunity.
  6. Zabránění negativní růstové fázi po odstavu.
  7. Omezení průjmových onemocnění.
  8. Univerzální použití ve všech typech technologií.

Jak zkrmovat STARFID, STARFID CCC, STARFID CCC MÜSLI:

Se zkrmováním startéru začněte brzy, již 3. až 5. den věku telete. Startér je nutné předkládat vždy čerstvý, v adlibitním množství. Příjem startéru je limitován přístupem k čisté vodě, která by měla být stále k dispozici.

Složení:

Startéry jsou pečlivě koncipovány z celé řady vybraných surovin od obecně používaných (obiloviny, bílkovinné zdroje jako sojové produkty) přes gluten, sušené kvasnice, směs pektinů, speciálně upravené lněné semínko až po originální kombinaci organických a anorganických kyselin (STARFID CCC). Celkově se každý výrobek skládá z přibližně dvaceti surovin, které jsou kalkulovány nejen na obecně uváděné živiny (dusíkaté látky, vláknina, hrubý tuk, makro a mikroprvky, vitaminy apod.), ale především na stravitelnost, obsah a složení aminokyselin a také na potenciál produkce těkavých mastných kyselin v rostoucím bachoru.

Starfid CCC müsli obsahuje stejné suroviny jako Starfid CCC, včetně antiprotozoických a antimikrobiálních přípravků. Je však obohacen o zdroj strukturální a současně stravitelnější vlákniny než je např. sláma. Využita je sušená kukuřičná siláž a sušené žito, které jsou zároveň i zdrojem živin. Kvalitní strukturální startér má omezený obsah škrobu a díky produkci kyseliny propionové je stimulován rozvoj papil.