Výroba mléčných krmných směsí probíhá na moderní lince s vysokým podílem automatizace. K výrobě jsou používány tradiční suroviny, jejichž základem jsou tuzemské mléčné suroviny - sušená sladká syrovátka, sušené podmáslí, sušené odtučněné a plnotučné mléko. Díky použití plnotučného mléka je část tuku v MKS mléčného původu. Dále jsou používány směsi rostlinných tuků s emulgátory, vysoce kvalitní sojové proteinové koncentráty a syntetické aminokyseliny. Vysoká hladina vitaminů, železa a probiotik přispívá k udržení dobrého zdraví. Složení krmných směsí je pravidelně inovováno. V poslední době jsme doplnili všechny směsi o organický vápník nezbytný pro rozvoj skeletu, organické železo pro krvetvorbu a tím odolnost. Taktéž technologické vlastnosti mléčných směsí plně vyhovují všem používaným technologiím v odchovu telat a u okyselených směsí byla posílena jejich baktericidní účinnost.

Všechny směsi jsou vyráběny v klasické sladké variantě i okyselené variantě pod názvem ACID. 

Telfid® 100 PROGRES

Mléčná krmná směs, jejímž vývojem dáváme možnost chovatelům využívajícím nejnovější trendy akcelerovaného růstu telat. Svým složením především vysokým obsahem lehce stravitelného proteinu je vhodná právě pro tyto systémy. Vyšší přírůstky jsou docilovány především přírůstkem svalové hmoty a při použití této směsi nedochází k nadměrnému ukládání tuku. Směs má vysoký podíl sušeného odstředěného a plnotučného mléka přesahující 50 % obsahu směsi a 100 % podíl mléčných bílkovin.  

Telfid® 100

Mléčná krmná směs, která obsahuje 100 % mléčných bílkovin. Je složena převážně ze směsi sušeného odstředěného a plnotučného mléka, takže část tuku ve směsi je mléčného původu. Směs dále obsahuje sladkou syrovátku a tukovanou syrovátku a je doplněna premixem biologicky aktivních látek s vysokou hladinou vitaminu E, organického Fe a probiotik. 

Telfid® SOL

Mléčná krmná směs s nejvyšším podílem sušeného odtučněného a plnotučného mléka a esenciálních aminokyselin doplněná trojnásobným množstvím vitamínu E. Extrémě nízký obsah popela a vysoký obsah laktózy jsou jasným důkazem použití vysoce využitelných mléčných surovin. Předností Telfidu SOL je vynikající rozpustnost nutná pro použití v krmných automatech.

Telfid® Extra

Mléčná krmná směs s vysokým podílem mléčných surovin a esenciálních aminokyselin, vhodná pro mladá, intenzivně rostoucí telata a telata vystavená zátěži (chlad, zimní období). Vysoká stravitelnost použitých zdrojů bílkovin umožňuje intenzivní růst kostí a svalové hmoty telete bez extrémního navyšování obsahu dusíkatých látek, které vede k nežádoucím průjmům.

Telfid® Grand

Klasická bílá mléčná směs je kombinací sladké syrovátky, sušeného odtučněného a plnotučného mléka, vhodná pro kvalitní odchov telat od startu po odstav. Její kvalita je ověřena chovateli v celé ČR, je to nejvíce používaná směs z našeho sortimentu.

Telfid® Uni

Mléčná krmná směs založená na syrovátkových proteinech a sušeném mléku tak, aby bylo vyváženo její použití po celou dobu odchovu telat s použitím v chovech s vyšším infekčním tlakem v přijatelných finančních nákladech.

Vitular® Acid

Mléčná krmná směs úspěšně používaná pro prevenci průjmových onemocnění. Svým složením a živinami plně odpovídá mnohem dražším dováženým mléčným náhražkám.

Telfid® Finish

Mléčná krmná směs s vyšším obsahem rostlinného proteinu, vhodná pro starší telata. Vzhledem k výraznému zvýšení živin cenově dostupnými zdroji tuku a NL je vhodná i pro ředění s nativním mlékem.