CHOVATELSKÝ DEN V ROPRACHTICÍCH 2019

Obrázek 1

Termín konání akce: 29. 5. 2019
Místo konání: Roprachtice

Ve středu 29. 5. 2019 jsme se zúčastnili Chovatelského dne v Roprachticích. Fides Agro patří společně s dalšími mezi hrdé hlavní sponzory akce. Chovatelský den se zde konal již počtvrté. Program dne se skládal především z toho nejdůležitějšího, a to přehlídek krav českého strakatého skotu. Prezentovaly se zde firmy nabízející zemědělskou techniku nebo služby. Návštěvníci si mohli pochutnat na výrobcích od regionálních výrobců potravin. Nechyběl pestrý doprovodný program pro velké i malé.

Titul šampionka výstavy si odnesla téměř 5-letá Jarča z ŠCH FARMY PŘÍCHOVICE se soutěžním číslem 17. Jarča se řadí do kategorie plemenných krav na 2. laktaci a pochází z početného stáda v Jizerských horách. Příchovičtí se spoléhají na složení druhově bohatých horských pastvin a šlechtí naše červené straky. Jejich stádo musí být zvyklé na tvrdé horské podmínky. Bylo nám ctí předat šampionce odměnu v podobě naturálního plnění dle její potřeby a vlastního výběru chovatelů.

Pokud jste se akce zúčastnili, tak doufáme, že jste si ji užili a navštívili náš stánek FIDES AGRO. Pokud ne, přinášíme vám alespoň nějaké střípky z tohoto dne. 

Fotogalerie