SEMINÁŘ PRO CHOVATELE MASNÉHO SKOTU

Termín konání akce: 17. 1. 2019
Místo konání: Střítež u Jihlavy

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 jsme se zúčastnili semináře pro chovatele masného skotu, který pořádal Jihočeský chovatel a.s. a ČSCHMS. Seminář probíhal v hotelu Tři věžičky, Střítež u Jihlavy. Byly připraveny přednášky z oblasti dotační politiky, aktuální nákazové situaci v ČR a Evropě, zdraví zvířat – monitoring parazitóz a z oblasti pícninářství. Také jsme se mohli dozvědět nové trendy v minerální výživě s důrazem na předporodní období. Byly představeny nové metodiky pro živočišnou výrobu. Na semináři byli také oceněni chovatelé nejlépe hodnocených zvířat z odchoven plemenných býků.

Seminář byl velmi vydařený a oceněným chovatelům gratulujeme k úspěchu.

Představujeme CLOSE 100 UP

Doplňkové krmivo pro dojnice v období přípravy na porod. Obsahuje vysokou dávku vitamínů a mikroprvků, která v doporučeném dávkování zcela pokryje potřebu dojnic v přípravě na porod, dále zdroje proteinu včetně přidaného metioninu, minerálních krmiv s charakterem iontových solí. Napomáhá k tvorbě svaloviny matky, rozvoji tkání plodu, podpoře imunity a redukci negativního vlivu lipolýzy v období nízkého příjmu sušiny.

CLOSE 100 UP dodáváme v 25 kg papírových pytlích, popř. big bagy.

Pro více informací neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří vám rádi poradí.

Prohlédněte si LETÁK CLOSE 100 UP

Představujeme nový výrobek KETO 100 P

KETO 100 P je doplňkové krmivo pro vysokoužitkové dojnice s protiketózním účinkem, určené pro skupinové i individuální podávání. Ketóza je metabolické onemocnění spojené s nedostatečným příjmem energie a neschopností udržet normální hladinu glukózy v krvi. Více o ketóze se můžete dozvědět v článku ODBORNÝ SEMINÁŘ s prof. Robertem Van Saunem.

KETO 100 P dodáváme v 25 kg papírových pytlích, popř. big bagy.

Pro více informací neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří vám rádi poradí.

Prohlédněte si LETÁK KETO 100 P

PF 2019

Do nového roku Vám přejeme hodně zdraví, spokojenosti, osobních a pracovních úspěchů.

Těšíme se na další spolupráci.

 

.Pfka 2018

ODBORNÝ SEMINÁŘ s prof. Robertem Van Saunem

Naše společnost v listopadu uspořádala v hotelu Skalský Dvůr odborný seminář určený pro své zaměstnance a zákazníky. Program semináře byl velmi bohatý a pestrý. Dopoledne promluvil Ing. Šimon Louda na téma pozice České republiky v rámci vyjednávání o reformě společné zemědělské politiky EU a MVDr. Ivo Paulík, ředitel naší společnosti o aktuální situaci v chovech - co se vyplatí a co ne. Odpoledne představil alternativní plodiny pro suché období Ing. Marek Podrábský z firmy SEED SERVICE, s. r. o. a následně se účastníci dočkali prof. Roberta J. Van Sauna, DVM, MS, PhD. z Pensylvánské univerzity ve Philadelphii, ten hovořil na téma ketóza skotu.

K prevenci proti ketóze můžete využít řadu našich výrobků, např.:

  • Praepartufid - pro suchostojné krávy
  • Energyfid – energetické krmivo pro dojnice
  • Magnichol – minerální krmivo pro close up periodu
  • Milkstart – top dress pro vysokoprodukční krávy
  • Rumihelp XXL – drenč pro dobrovolné napájení po porodu
  • Rumilac – drenč pro napájení sondou v případě ketózy nebo dysfunkce bachoru
  • Hepafid – doplňkové krmivo pro ochranu jater
  • KETO 100 P – doplňkové krmivo pro vysokoužitkové dojnice
  • CLOSE 100 UP - pro suchostojné krávy

Ke ketóze MVDr. Paulík

ZÁJEZD DO RUMUNSKA

Ve dnech 15. – 20. 10. 2018 uspořádala společnost Fides Agro pro své zákazníky poznávací zájezd do Rumunska. Účastníci tohoto zájezdu měli možnost diskutovat s místními chovateli, prohlédnout si provoz farmy AGRO Carmolact srl, Şieu Odorhei nebo místní mlékárnu MONOR, ve které proběhla ochutnávka domácích výrobků. Poznali různá místa a kultury těchto oblastí, jako je například oblast Maramures, Piatra Fântânele, Národní park Munţii Rodnei nebo klášterní komplex Bârsana. Při zpáteční cestě proběhla zastávka v Národním parku Hortobágy v Maďarsku a projížďka pustou na vozech v Mátai Menes, což je vyhlášený chov koní.

XIV. Národní výstava - DEN ČESKÉHO STRAKATÉHO SKOTU 2018

Termín konání akce: 13. 9. 2018
Místo konání: Radešínská Svratka

V Radešínské Svratce se po dvouleté přestávce konala Národní výstava zvaná „Den českého strakatého skotu.“  Pro dospělé i děti byl připraven bohatý doprovodný program. Na vytvořeném výstavišti probíhal šampionát českého strakatého skotu, který ovládly plemenice VOD Kámen. O šampionkách roku 2018 rozhodli rozhodčí ze Slovinska Jože Smolinger a Igor Stanonik.

První místo v kategorii starší krávy obsadila reprezentantka Kristína z AGROCENTRA Jizeran, a. s., která je krmena našimi výrobky.

ORLICKÝ POHÁR 2018

Termín konání akce: 7. 6. 2018
Místo konání: Farma Verměřovice

TECHAGRO 2018

Termín konání akce: 8. – 12. 4. 2018
Místo konání: Výstaviště Brno

Tak jako v minulých letech se i letos společnost FIDES AGRO, spol. s r. o., zúčastnila mezinárodních veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA. V roce 2018 se staly největší evropskou veletržní akcí v oblasti zemědělské a lesnické techniky. Doprovodný program byl zaměřen především na odborné návštěvníky, jeho součástí byly například konference Budoucnost českého zemědělství, včelařská výstava nebo expozice 100 let lesnictví a myslivosti v Československu.  Nedílnou součástí veletrhu je i ukázka hospodářských zvířat, o které se starají žáci SŠ zemědělské a veterinární Lanškroun.

Děkujeme všem účastníkům veletrhu za jejich návštěvu ve stánku naší společnosti.

Výstava ZEMĚ ŽIVITELKA v Českých Budějovicích

Termín konání akce: 24. 8. – 29. 8. 2017
Místo konání: Výstaviště České Budějovice

Země živitelka je jedinou výstavou u nás, která zahrnuje celý zemědělsko - potravinářský sektor. Mezinárodní agrosalón s dlouholetou tradicí navštíví každoročně okolo 100 000 návštěvníků.

Návštěvníci měli možnost navštívit náš stánek, kde jim byly zodpovězeny dotazy.

Za vaši návštěvu mnohokrát děkujeme.